תרבות ישראלית מהי

אם ישאלו אתכם מה זה תרבות במדינת ישראל, ידברו איתכם בעיקר על תרבות ישראלית מהי. האם יש דבר כזה בכלל? מה המקוריות שבעניין? מה אומרת לכם המילה "קולטורה"? לתרבות יש גם מונח שקשור בשכלול, קבוצה של אנשים שניסו מאז ומתמיד לתרבת אותם וזה עוד מתקופת המקרה. כאמור, התרבות מצויה בחי, בצומח וכך גם אצל בני האדם. אז מה ההבדל בין תרבות ישראלית מקורית לתרבות אחרת?

האם יש כזה דבר תרבות ישראלית?

אם כן, תרבות ישראלית מהי? האם קיום או זהות המדינה היהדות הוא למעשה משהו שקשור באותה התרבות? כאמור, אי אפשר להמשיך ולהתקיים ללא זהות לאומית וזהות זו באה לידי ביטוי בתרבות. האם אפשר לחיות ללא תרבות? מה ייקרה אם פתאום לא תהיה תרבות? במדינה בה יש יותר משישים תרבויות שונות, התרבות למעשה מאגדת ויוצרת איחוד שאי אפשר בלעדיו. חיסול של תרבות ישראלית עלול לגרום לנזק תרבותי נורא ופגיעה בסגנון החיים המשותפים לכל יוצאי התרבויות באשר הם. לעם ישראל יש תשתית של תרבות ייחודית, המונח עם הספר מתייחס לתרבות של כבוד, משמעת לערכים ואפילו התייחסות לימי חג ומועדים. גם עניין המנוחה בשבת הינו חלק בלתי נפרד מתרבות ישראלית שמחפשת להפיק תרבות של חיי משפחה תקינים.

מה הקשר בין דת לבין תרבות?

מעבר לכך שיש קשר לחופשות בשבת ואפילו חיבור אל המשפחה בימי חג ומועדים, השאלה של תרבות ישראלית מהי, עוסקת גם בתרבות של אמונה. חשוב לציין כי ללא קשר לדת, יש לא מעט אנשים הנחשבים כבני תרבות ישראליים על כל המרכיבים או הסגנונות. הסוד הגדול הוא להצליח לשלב בין הברים ולשמור על כל סגנונות הישראליות המגוונים- כך למעשה תישמר התרבות הישראלית ותהפוך דוגמא לכל אדם באשר הוא גם אם איננו יהודי או אדם שחי בישראל. תרבות מקורית ללא חקיינות, כשהכול תלוי בזהות הנבחרת וברצון של להשאיר את חיקוי הזהות הרבה מאחור. בסיכום דבר, הרצון הוא לייצר תרבות ישראלית מבלי להיעזר בגורמים חיצוניים, מדינות אחרות או אפילו אנשים אחרים.

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *