סגנון אומנות מופשט

סגנון אומנות מופשט מהו?

כאשר מדברים על סגנון אמנות מופשט, מתכוונים לאמנות שאין בה אובייקטים או משהו מזוהה, כאמור, אמנות שיש לה ביטויים הבאים לידי ביטוי בצבע, מרקם, קומפוזיציה וכד'. מכיוון שאמנות זה דבר מופשט, הערך הזה לוקח את זה והופך את האמנות למשהו בסיסי יותר בצורתו. אמנות מופשטת מקורה במאה העשרים וזה בא לידי ביטוי בהתעסקות ברגש באמצעות השתייכות לציור. ערכים ציוריים המהווים סמלים אוניברסאליים עם השפעה פסיכולוגית לרבות צורות וצבעים. כך למעשה הצליח לקבל כל צבע משמעות ואילו כל צורה התייחסות דינאמית או פחות דינאמית. המופשט מתייחס למעשה למשהו גאומטרי, השם הזה ניתן לאמנות משום שעיקר היצירה צבעים והם מצויים בכל הציור.

מה זה סגנון אמנות מופשט?

סגנון אומנות מופשט או אמנות ללא גבולות, הינה אמנות שתחילתה במאה העשרים. היכולת לתאר מציאות של אמנות בדרך אחרת, סגנון חדש של בחירת צבעים, מקרמים, מכחולים וכל מה שיכול לחדד את הרגש של היצירה על הצד הטוב ביותר. כמו משורר שבוחר את מילותיו, כך גם יצירה של אמנות מופשטת העוסקת בעיקר בצבעים וצורות ונותנת ביטוי חזק יותר ליצירה. יצירה אבסטרקטית היא למעשה יצירה חשובה ביותר המשתמש בערכים אומנותיים שמקורם בצבע, צורה, מרקם וכמובן קומפוזיציה שונה.

אומנות מופשט זה ייחודיות

סגנון אמנות מופשט מדבר על אומנות מחוץ לקופסא, מה אתם יודעים על פוביזם? זרם ציור מודרני שתחילתו בצרפת של 1905. זרם פראי, יצירה שבה הפוביזם מתאפיין בשימוש בצבעים חזקים ללא ערבוב- כאמור, היצירה באה לידי ביטוי באמצעות הצבעים החזקים. זה כאילו שלא צריך לדבר  הרבה, כי ככה זה כשהבחירה באה בצורה מופשטת- כאמור, צבעים וצורות על כל המשתמע מכך.פשטות של צורות, נוף, שימוש גדול באור וצל, צבעים חזקים, הדגשות וכל מה שאפשר באמצעותו  להדגיש אמנות בפני עצמה. יותר ויותר אמנים משתמשים באמנות שמקורה בצורה המופשטת. מקורות האמנות הזו עוד בעבודות של אמנים רוסים אחרים אשר העמידו את סף הרגש הגבוה בעזרת יכולות ציוריות על פי צבע, טבע, קומפוזיציה וכל מיני דברים מופשטים שאינם קשורים למקור של היצירה עצמה.

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *