כל מה שצריך לדעת על משחקי גיבוש odt

כאשר מחפשים פעילות מיוחדות לקבוצות, הרלוונטית לצורך גיבוש הקבוצה, חיזוק הקשר בין חברי הקבוצה אך בד בבד, גם לצורך העצמת כל אדם מהקבוצה, הבחירה הטבעית היא ללא ספק משחקי גיבוש odt. משחקים מעין אלה מהווים את אחת מהדרכים הטובות והיצירתיות ביותר להפעלת קבוצות וכן, להפקת הנאה וליצירת זמן חוויתי לכל משתתף במשחקים הללו. משחקי odt מהווים את המשחקים הטובים ביותר כאשר מחפשים משחקי חברה לגיבוש.

משחקי גיבוש odt-במה מדובר?

שמו המלא של הodt הוא:, Outdoor training. ניתן להסיק משם זה שמדובר על פעילות אשר מוציאה את המשתתפים בה החוצה. הפעילות תערך בדרך כלל מחוץ לסביבה הטבעית של כל משתתף. היציאה מהסביבה הטבעית, מאפשרת לכל משתתף לצאת מהשגרה היומיומית ומהאווירה היומיומית, למקום ניטרלי שבו הוא יכול להוריד את המסכות שלו ולהיות טבעי יותר. הפעילות מכילה בה משחקים תחרותיים ומגבשים אשר מתמקדים בפיתוח מיומנויות אישיות בקרב המשתתפים בה. ניתן לבחור בפעילות ספורטיבית במסגרת פעילות זו, בפעילות יצירתית הכוללת בה חשיבה מחוץ לקופסא, פעילות מגבשת הכוללת משחקי גיבוש ועוד. בסופו של דבר, המשחקים צריכים להיבחר בהתאם למטרות שהוגדרו מראש.

כיצד בוחרים משחקי חברה לגיבוש בצורה הנכונה במסגרת פעילות odt

על מנת לבחור את המשחקים המתאימים יש להתחשב ב2 גורמים: הגורם הראשון הוא המטרות אשר אתם מעוניינים להשיג במהלך הפעילות הכוללת בה בין היתר גם משחקים. אם המטרות שלכם כוללות גיבוש קבוצה, תוכלו לבחור במשחקים אשר דורשים את שיתוף הפעולה של חברי הקבוצה. כלומר: במשחקים מעין אלה, כל אחד מחברי הקבוצה יבין שהוא לא יוכל לנצח במשחק במידה ולא ישתף פעולה יחד עם שאר חברי הקבוצה. הגורם השני שאמור לסייע לכם לבחור את המשחקים המתאימים במסגרת פעילות זו הוא: גיל הקבוצה ואופי הקבוצה. לא לכל קבוצה מתאימים משחקי אתגר וספורט. מאידך, לא לכל קבוצה מתאימים משחקי חשיבה ויצירת. חשוב לבחור את המשחקים בצורה מדויקת בהתאם לגילאי חברי הקבוצה ולהעדפתם האישית

מטרות שניתן להשיג באמצעות משחקי odt

ישנן לא מעט מטרות שאותן ניתן להשיג באמצעות משחקי odt לקבוצות. כך לדוגמא: ניתן לשבור את הקרח בין חברי קבוצה חדשה באמצעות משחקי היכרות אתגריים, ניתן לגבש קבוצה קיימת, לפתח מיומנויות של תקשורת, הקשבה ושיתוף פעולה בין חברי הקבוצה. כמו כן, ניתן לפתח בקרב חברי הקבוצה מיומנויות שונות כגון: פיתוח אסטרטגיות, קבלת החלטות, חשיבה מחוץ לקופסא ועוד. פיתוח מיומנויות אישיות וקבוצתיות זהו ללא ספק דבר חשוב מאוד כאשר מארגנים יום גיבוש לכל קבוצה באשר היא. מדובר על פעילות הרלוונטית עבור קבוצות עובדים, תלמידים ועוד, כאשר יש צורך כמובן להתאים את סוג הפעילות לגילאי המשתתפים, לאופי הקבוצה ולמטרות הפעילות כולה.

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים