באילו מקרים צריך ויזה לארה"ב?

ויזה לארה"ב

ארצות הברית מכנה את עצמה ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, וגם אם מדובר בהגזמה מסוימת אין ספק שהמדינה עם הכלכלה החזקה ביותר בעולם היא אכן מקום שרבים שואפים להגיע אליו, מסיבות שונות. ברוב המקרים על-מנת להיכנס לתחומי ארה"ב נדרשת ויזה מתאימה – וכמובן יש להצטייד בה מראש עוד לפני שעולים על מטוס לניו יורק, לוס אנג'לס, מיאמי ושאר ערים אמריקאיות.

טיול

גם אם המטרה שלכם היא "רק" טיול לארה"ב ויזה מתאימה היא חובה. האישור הנדרש הוא ויזת תיירים, וחשוב לקחת בחשבון את העובדה שהיא מאפשרת לשהות בתחומי המדינה עד 90 ימים בלבד.

ביקור של המשפחה או חברים

עוד מצב שבו חובה להצטייד בוויזה לארצות הברית הוא כשרוצים לבקר משפחה או חברים. למעשה מדובר באותו סוג של ויזה לארה"ב שמתאים גם לתיירים, B1, כך שגם הביקור המשפחתי מוגבל ל-3 חודשים. עלות הוויזה היא 160$.

לימודים

בין אם מדובר בלימודים אקדמאים ובין אם בלימודים מקצועיים שלא מקנים תואר אקדמי, יש צורך בוויזה ייעודית. כדי לקבל ויזה לארה"ב שמאפשרת לכם ללמוד במדינה, ובתנאים מסוימים גם לעבוד בה, תצטרכו להציג מסמכים שמעידים כי אכן התקבלתם למוסד לימודים כזה או אחר. ויזת לימודים מקנה זכאות גם לבן או בת הזוג לוויזה דומה, אבל בלי אפשרות עבודה.

השקעות בארה"ב

למשקיעים בארה"ב ישנה ויזה ספציפית שנקראת E2. בכדי לקבל ויזה זו יש צורך לעמוד במספר תנאים נוקשים ובעיקר להוכיח היתכנות ממשית של ההשקעה בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות וכן אפשרות לשלם משכורות. ויזה לארה"ב למי שמתכנן להשקיע בה ניתנת לתקופה של 5 שנים וניתן גם להאריך את תוקפה.

ויזה לארה"ב למטרת עבודה

מי שרוצה לעבוד בארה"ב זקוק לוויזה ספציפית. שימו לב – עבודה עם כל ויזה אחרת היא עבירה על החוק האמריקאי ועלולה להוביל לענישה חמורה כנגדכם, כולל מאסר בפועל!

למעשה ישנם מספר סוגי ויזות למי שרוצה לעבוד בארצות הברית, וזאת בהתאם לאופי העבודה – רילוקיישן מקצועי, עבודה על בסיס מומחיות בתחום ספציפי, עבודה זמנית וכו'. חשוב למלא באופן מפורט את הטפסים השונים ולהקפיד על דיוק מוחלט.

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים