הדקויות החשובות של עיצוב אריזות – זה יותר פשוט ממה שזה נראה

מתנות משחקות תפקיד חשוב מאוד בחיים שלנו. בין אם אנחנו מעניקים אותן, או מקבלים. ולמרות ההבדלים המהותיים הקיימים בין האנשים השונים, ניתן לומר בוודאות שישנן מאפיינים המשותפים לכולם. וביניהם החשיבות הגדולה שאנו מעניקים לא רק לתוכן של המתנה, אלא גם למראה החיצוני שלה. זו הסיבה לכך שלאחרונה ישנו תפקיד חשוב ביותר לכל נושא עיצוב אריזות. הרושם הראשוני שיוצרת המתנה באמצעות המראה החיצוני שלה הינו קריטי ביותר, משום שהוא מכתיב גם את היחס שיהיה למתנה בפנים. עם עיצוב איכותי, מספיק שהמתנה תהיה די אסתטית וקצת מועילה על מנת שהאדם יישאר מרוצה בסך הכול. אך עם עיצוב בינוני ומטה הסיכויים לשביעות רצון מצידו הינם נמוכים ביותר.

מה יוצר מארז מושקע?

חשוב מאוד להבהיר, תחת ההגדרה עיצוב אריזות אנו לא מתכוונים ליצירות אומנות מורכבות, או אוריגאמי שלא מהעולם הזה. מדובר בהתאמה בסיסית של צבעים ואלמנטים המאפשרת לקבל תוצאות מספיק אסתטיות על מנת להרשים לטובה את מקבל המתנה. הדבר מתאפשר באמצעות עמידה במספר חוקים וכללים בסיסיים:

  1. המארז והמתנה צריכים להשלים זה את זה – מקרים בהם המארז מושקע יותר מהמתנה עצמה הם לא פחות בעייתיים מהמצב ההפוך. לכן חשוב מאוד לשמור על איזון בין השניים, ואם הדבר מתאפשר, לנקוט בגישה מקורית, שבה המארז רומז על תוכנו והופך את תהליך פתיחת המתנה למשחק מהנה.
  2. עיצוב אריזות צריך להיות מקצועי – זוכרים את שקיות ההפתעות שהיו מחלקים במסיבות ימי הולדת כשהיינו קטנים? כיום עיצוב מסוג כזה לא היה עובר שום ביקורת, אפילו לילדים יש כיום דרישות גבוהות אפילו יותר. לכן במידה וחסר לכם הטעם הטוב על מנת לעשות את העבודה בעצמכם, אין כל פסול בלפנות לאיש מקצוע שתחום זה מהווה את העבודה שלו

מתי עיצוב אריזות זוהי השקעה שמצדיקה את עצמה?

במקרים כאשר יש לכם מתנה אחת להביא לאימא, אישה, אח או מישהו קרוב – אין ספק שמעמד זה אינו מצדיק פנייה לעיצוב מקצועי של מארזים. אך כאשר ברשותכם כוח אדם המונה מאות איש שאתם צריכים לברך לרגל מאורע כלשהו, ההשקעה במתנות עצמן היא כבר ענקית, ועל מנת שהיא תצדיק את עצמה מלכתחילה, עדיף להוסיף עוד סכום זעום לכל פריט ולהפוך אותו למעוצב ומושקע ביותר. בסופו של דבר, כאשר אתם משקיעים בהזמנת עיצוב אריזות עבור האנשים להם אתם נותנים את המתנות, את גם משקיעים בעתיד המשותף שלכם.

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים