האם כדאי לקנות מוצרי איפור אונליין? חנוך רידר מסביר

אחת המגמות המובהקות בעולם של ימינו היא קניות אונליין – אנחנו צורכים מגוון רחב של סוגי תכנים כולל חדשות דרך הרשת, מבצעים אינספור אינטראקציות חברתיות באינטרנט, מחפשים בו מידע ומבצעים עוד פעולות רבות, כך שאך טבעי הוא שגם רכישת מוצרים כאלה ואחרים תתבצע אונליין. יחד עם זאת ישנם תחומים שבהם עדיין לא מעט ישראלים מעדיפים קנייה בחנות פיזית ולא בחנות וירטואלית, ואחד מהם הוא תחום תכשירי הטיפוח והאיפור. הבעלים לשעבר של רשת איל מקיאג', חנוך רידר, מסביר למה בכל זאת כדאי לפחות בחלק מהמקרים לקנות גם מוצרי איפור אונליין.

האם את מכירה את המוצר?

תחום האיפור כולל בתוכו מגוון רחב מאוד של מוצרים – קונסילרים, אייליינרים, פודרות, סומק, ברונזרים, צלליות, מסקרות, תוחמי שפתיים, עפרונות עיניים, מברשות פנים ועוד ועוד – כשכל אחד מהם קיים בשלל גרסאות (למשל מייק אפ לעור שמן, מייק אפ לעור יבש, מייק אפ לעור רגיל וכו') וגם בשלל גוונים. כמו כן כל מוצר מוצע לנו על ידי חברות קומסטיקה רבות כך שבסך הכל עולם האיפור כולל שפע אינסופי של מוצרים.

כשמדובר במוצר שאת כבר מכירה, השתמשת בו בעבר וראית כי טוב – החסם העיקרי בפני קניית מוצרי איפור אונליין בעצם לא קיים. חנוך רידר מסביר שהחשש הבולט ביותר שמונע מנשים לקנות מוצרי איפור דרך האינטרנט הוא זה שהמוצר לא יתאים להן (לא יהיה בגוון המחמיא ביותר, יהיה שונה מכפי שהוא מוצג באתר וכו'), וכשמדובר במוצר שכבר מכירים החשש באופן טבעי לא רלוונטי.

האם המחיר אטרקטיבי באמת?

אחד היתרונות המרכזיים של קניית מוצרים אונליין הוא החיסכון בזמן – לא צריך לנסוע לחנות, להיתקע בפקקים, לחפש חנייה (או לחילופין לחכות לאוטובוס). כל מה שצריך לעשות הוא להקדיש כמה דקות למציאת הפריט הנחשק, להקליד את פרטי האשראי והאייליינר, הקונסילר, הפריימר או כל פריט אחר שתרצי כבר בדרך אלייך.

יחד עם זאת מזכיר חנוך רידר שבדרך כלל אנחנו ממילא מסתובבים בין חנויות שונות בתדירות גבוהה למדי, ושחנות למוצרי איפור אינה מחזה נדיר, כך שהחיסכון בזמן הוא לא בהכרח שיקול מרכזי – יתרון משמעותי באמת הוא אם המחיר שמוצע לנו באינטרנט אכן אטרקטיבי. לשם כך כדאי קודם כל לחפש את הפריט במספר אתרים שמוכרים מוצרי איפור אונליין ולמצוא את האופציה הזולה ביותר, וכדאי גם לדעת מהו מחירו בחנויות ה"רגילות".

למה חנוך רידר ממליץ לשים לב לזמן ההמתנה למשלוח?

פרמטר נוסף שמומלץ לקחת בחשבון הוא משך הזמן שבו תצטרכי להמתין למשלוח – חנוך רידר מזכיר שלכל אתר מדיניות משלוחים משלו, והתחייבות שונה לגבי זמן ההגעה של המייק אפ, הליפגלוס, הצללית או כל מוצר אחר שתקני – ואם את זקוקה לפריטים תוך פרק זמן קצר יחסית (למשל כדי להתאפר לקראת אירוע שחשוב לך להיראות בו במיטבך), מומלץ לתת עדיפות לאתרים שמתחייבים על זמן הגעה קצר (או מאפשרים משלוחי אקספרס בתוספת עלות לא גבוהה מדי) או אפילו לקנות את המוצר בחנות "רגילה" ולקבל אותו מיד.

האם כדאי לקנות מוצרי איפור באתרים בחו"ל?

באופן טבעי לצד האתרים הישראלים שמציעים מגוון מוצרי איפור ישנם גם שלל אתרים בחו"ל. כדאי תמיד לחפש גם בהם – לעתים יש בהם מוצרים שלא קיימים באתרים הכחול-לבן ובחלק מהמקרים הם מציעים מחירים אטרקטיביים יותר. מצד שני חשוב לוודא שאכן מדובר במוצר שמתאים לך ושהשימוש בו יחמיא לך, וגם שזמן ההמתנה למשלוח מעבר לים אינו ארוך יתר על המידה.

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים