יתרונות של אבקות חלבון

אבקות חלבון

ספורטאים רבים, מכל ענפי הספורט נוהגים להשתמש באבקות חלבון. הם נוהגים להשתמש בהן, לפני ואחרי אימונים ותחרויות, במקרים מסוימים הם נוהגים להשתמש בהן אפילו בזמן האימונים או התחרויות, תלוי כמה זמן הם נמשכים ובאיזו עצימות.

אבקות חלבון טומנת בחובה יתרונות לא מעטים ולכן גם אנחנו יכולים לראות שימוש ניכר בה, בפרט אצל ספורטאים אשר מחפשים כל הזמן דרכים ואמצעים כיצד לשפר את התוצאות שלהם, בין היתר על שינוי בהרגלי התזונה המוכרים ושימוש בתוספי תזונה שונים שיכולים להקל עליהם. כאן המקום לציין, לפני שאנחנו מסבירים על אבקת חלבון, מדובר בתוסף תזונה, לא בתחליף למזון רגיל. אומנם ספורטאים רבים משתמשים בו לעיתים במקום מזון מסוגים מסוימים, אך לא מדובר בתחליף לכל דבר.

הסיבה היא, שאבקת חלבון כוללת, כידוע, חלבונים בריכוז גבוה אך היא כוללת מעט מאוד פחמימות ושומן ומדובר במרכיבים שכל אחד צריך, גם מי שמתעסק בספורט. לכן, ניתן להשתמש באבקות חלבון לפני תחרויות ומשחקים, על מנת שלא להכביד על הגוף עם צריכת מזון כבד, אך זה לא יכול לשמש תחליף למזון רגיל, ביום יום.

אף על פי שיש ויכוחים לא מעטים על השאלה, עד כמה אבקת חלבון היא באמת שימושית ונחוצה, הרי שישנה הסכמה די רחבה שמדובר במוצר איכותי, בגלל היתרונות הרבים שיש בו. אותם נציג כעת:

ראשית, אבקת חלבון מאפשרת ספיגה ועיכול מהירים יותר של החלבון מאשר במוצרי מזון. כלומר הגוף שלנו יכול לספוג הרבה יותר טוב את אבקת החלבון מאשר חלבון שמגיע מהמזון, אשר מושפע מנוכחות של שומנים וסיבים. ניתן גם לשלוט טוב יותר ביחס בין החלבון לערכים ביולוגיים אחרים.

שנית, מי שמתעסק בפיתוח שרירים, צריך לשמור על אחוזי שומן נמוכים, לכן עדיף לו לצרוך אבקת חלבון שאיננה כוללת שומן או פחמימות. כך הוא גם סופג טוב יותר את החלבונים בגוף.

שלוש, מבחינה פרקטית, הרבה יותר קל לשאת את אבקת החלבון, בין אם זה ביום יום ובין אם זה באימונים. זה יותר פשוט ונוח מאשר לשאת מזון רגיל.

 

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים