הוראה מתקנת – מה זה אומר?

הוראה מתקנת

המטרה של הוראה מתקנת היא לעזור לילדים הסובלים מלקויות למידה ולהקנות להם את הכלים להצלחה. כחלק מהתהליך אותם ילדים, אשר אובחנו כבעלי קשיים לימודיים או רגשיים שפוגעים בסיכויי ההצלחה שלהם, ילמדו כלים לשיפור הזיכרון, היכולות הקוגניטיביות וכלל היכולות הלימודיות.

מעלים את הסיכויים של הילד להצליח

לכל ילד מגיעה הזדמנות שווה להצליח, וכחלק מכך עליכם להבין שאם אתם רוצים להעניק לילד שלכם תנאים טובים להצלחה, אתם פשוט חייבים לשים לב שאם אתם מבחינים במצב שבו הוא מתקשה בסביבה הלימודית מסיבה כזו או אחרת, שתשלחו אותו לאבחון, כך שיהיה אפשר לדעת טוב יותר מה ראוי לעשות בכדי לטפל במצב.

כאשר מדובר על הוראה מתקנת, עליכם להבין שמדובר בהליך ממושך, ואם אתם רוצים לראות תוצאות, זה יהיה קריטי שתבחרו במטפלים מוסמכים ומנוסים שיוכלו לעזור לכם. כך אתם תוכלו להיות רגועים עם הבחירה שלכם ולדעת שאתם עושים את הדבר הנכון למענו.

שימו לב – הדרכה ייעודית להורים שנמצאים במצב זהה לשלכם תוכל לסייע

אל תמתינו עם לקויות למידה

אם אתם שמים לב כי הילד שלכם סובל מלקויות למידה, זה יהיה נחוץ שתתחילו לפעול בהקדם למען טיפול במצב. חבל שהילד שלכם יסבול ממצב שבו הוא לא מצליח למצות את הפוטנציאל שלו רק בגלל שלא היו לא את הכלים הדרושים להצלחה.

שימו לב שאתם לוקחים את הזמן בכדי לבחון מה ראוי לעשות בכדי שהילד שלכם יוכל להרגיש כמה שיותר בנוח בסביבה הלימודית. התמודדות עם קשיים לימודיים יכולה להיות לא פשוטה בכלל, ואנו בטוחים שאתם רוצים לראות את הילד שלכם מרגיש בנוח במקום שבו הוא לומד.

תהיו סבלניים עם צרכי הילד

לכל ילד יש את הדרישות שלו, ואם אתם רוצים לראות את הילד שלכם מצליח בסביבה שבה הוא נמצא, זה ללא ספק יהיה נחוץ שתתאזרו בסבלנות ותעזרו לילד בכל דרך שאתם רק יכולים. בטווח הארוך אתם תוכלו לראות איך הכישורים הלימודיים של הילד שלכם משתפרים והוא מצליח לעמוד בכל המטרות שהוא מציב לעצמו.

תמיד תזכרו שלעתים בכדי לראות את השינוי מגיע, יכול לעבור לא מעט זמן. הרי אנו בטוחים שאתם רוצים לראות את הילד שלכם משתפר מהר ככל שניתן, אבל בכדי שזה יוכל לקרות, אתם פשוט צריכים לשים לב שאתם לא מוותרים על השאיפות שלו. אל תהססו להתייעץ עם הילד שלכם ולשאול אותו לגבי קשיים שהוא חווה בסביבה הלימודית. ככל שתדברו אתו יותר, כך תוכלו להבין טוב יותר אחד את השני.

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים