רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

הרפואה התקדמה בצעדי ענק בעשורים האחרונים, עוד ועוד טיפולים פותחו, תרופות חדשות הומצאו וטכנולוגיה עתידנית נכנסה לשימוש. כך ניתן לומר בפה מלא כי הטיפול הרפואי שלו אנו זכאים הינו הרבה יותר איכותי וכיום ניתן לבצע טיפולים שלפני עשור נחשבו למדע בדיוני. כל תחומי הרפואה התפתחו בצורה דרמטית, מרפואת נשים ועד אונקולוגיה וכל מי שנזקק לא עלינו לטיפול רפואי הרגיש זאת על בשרו. אך לא ניתן להתעלם מהעובדה כי למרות ההתקדמות האדירה בטיפולים רפואיים עדיין אנו עדים לתופעה שבה רשלנות רפואית הינה שכיחה ביותר. כך נוצר מצב בו אנחנו מגיעים לקבל טיפול רפואי ואנו מפחדים לא מהמחלה או מהבעיה הרפואית אלא מהטיפול שנקבל. ישנן עדויות רבות להתרשלות רפואית שגרמה לנזקים חמורים ואף למוות במקרים קיצוניים. רשלנות של רופאים וצוות רפואי היא דבר שצריך לעלות על סדר היום ולהתחיל לטפל בה בכדי להבטיח כי נזכה לטיפול מציל חיים ואיכותי.

כיצד אוכל להימנע מרשלנות רפואית?

אז כיצד אנחנו יכולים להימנע מרשלנות רפואית? מה עלינו לעשות בכדי לצמצם את הסיכויים שהתרשלות כזאת תקרה. קודם כל אחד הדברים שאנו חייבים לעשות הוא לקבל חוות דעת שנייה מרופא אחר ואפילו חוות דעת שלישית. כך נהיה בטוחים כי האבחנה היא נכונה ולא מדובר בטעות. לא רק זאת אלא שאנחנו צריכים לקבל מידע מקיף ככל הניתן על הטיפול שמוצע לנו ולבחון בעיניים שלנו האם מדובר בטיפול הנכון. ככל שתרבו לשאול שאלות את הרופא כך תהיו בטוחים כי הוא יודע מה לעשות בצורה יותר טובה ואיכותית וזהו דבר בעל ערך אדיר. על כן חקרו ושאלו וזאת בכדי להבטיח כי הטיפול שאתם מקבלים הוא הנכון.

מה קורה אם התרחשה רשלנות?

אך מה נעשה אם התרחשה רשלנות רפואית? ראשית אנחנו נהיה חייבים לטפל בבעיה שנוצרה ולקבל טיפול רפואי שיתקן את הבעיה שיצרה הרשלנות. לאחר שתיקנו את הנזק של הרשלנות אנחנו צריכים להחליט האם אנחנו רוצים להגיש תביעה בעקבות הנזק שנגרם לנו. אנחנו חייבים להבין כי תביעה היא זכות העומדת לנו וזאת בכדי לקבל פיצוי על הנזק החמור שנגרם לנו. פעמים רבות אנחנו נזדקק לזמן החלמה ממושך עקב הרשלנות ועל כן תביעה היא האופציה היחידה שתעמוד לרשותנו. אל תרגישו רע כלפי הרופא שמטפל בכם מכיוון שמי שישלם את הפיצוי לכם היא חברת הביטוח שלו ולא הרופא מכיסו האישי ועל כן גם מבחינה זו אין אתם צריכים לחשוש.

בדקו האם הרופאים המטפל שלכם הואשם בעבר ברשלנות רפואית

נקודה נוספת שאתם צריכים לבדוק בכדי לוודא כי לא תהיינה רשלנות רפואית בטיפולים שאתם מקבלים הוא הרופאים המטפלים בכם. בחנו לעומק האם הוגשו תביעות על רשלנות כנגד הרופא שמטפל בכם וכך תדעו האם הוא מועד לבעיות. אם לא הוגשו מעולם תביעות כנגד הרופא הרי שהדבר צריך לסמן לכם כי אתם יכולים לסמוך עליו ולהיות בטוחים כי הוא יטפל בכם בצורה הטובה ביותר שיש. בדקו גם אם הרופא מתמחה בבעיה שיש לכם מכיוון שככל שהוא יותר מתמחה ויותר מוכשר לטפל בבעיה כך סביר יותר שהוא פחות יתרשל בטיפול בכם.

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים