איתור כוח אדם זו משימה מורכבת – קח טיפים לדרך

איתור כוח אדם

איתור כח אדם טוב אינו קל בעיקר בימים שבהם ניתן לקבל יותר קורות חיים ממועמדים פוטנציאלים וזאת בעזרת אתרי האינטרנט שמציעים לוחות מודעות של דרושים.

עם זאת ולמרות החשיפה הגדולה יותר למודעה שלכם, חשוב לבצע סינון נכון בין המועמדים וזאת כדי לא לבזבז זמן יקר ומשאבים. אז כיצד מאתרים כוח אדם בצורה טובה? כמה טיפים בהמשך:

  • שימוש בסינון במודעות הדרושים – כאשר אתם מפרסמים מודעה בפורטלי דרושים או בלוחות הדרושים חשוב שתשמשו באופציות הסינון שעוזרות למקד בצורה טובה יותר את החיפוש שלכם. במודעות הדרושים החכמות ניתן לסנן את המועמדים על פי סינון שמתאפשר עם כתיבת המודעה בנוגע לאזור המשרה, גילאים המתאימים לסוג העבודה שאתם דורשים, ניסיון, תוכנות, ועוד. בכך ניתן למקד את הקורות חיים שתקבלו בצורה טובה יותר.
  • שימוש בלוחות מקצועיים – חשוב להשתמש בלוחות דרושים מקצועיים שמעבירים את המסר שלכם במודעה בצורה הטובה היותר. שימו לב שבלוח שאתם משתמשים בו יכול המועמד לשלוח קורות חיים בתוספת תיק עבודות (אם צריך) ומכתב מקדים. בכך תוכלו לקבל יותר אינפורמציה על המועמד כמו חברת משאבי אנוש מקצועית. בנוסף חשוב לבדוק שהמודעה שלכם מתפרסמת בכל יום והיא בולטת בלוחות הדרושים.
  • הפצת המודעה – כיום מלבד לוחות המודעות ישנן מגוון דרכים להפיץ מודעה, ביניהם דרך רשתות חברתיות, דרך רשתות הארגון, מפה לאוזן ועוד. בכך תוכלו להגדיל את החשיפה של המודעה מול יותר ויותר מועמדים.
  • תיאום ציפיות – חשוב לנהל עם המועמדים שבחרתם לראיון עבודה תיאום ציפיות עוד לפני שהם באים לראיון עבודה. וודאו את דרישות השכר שלכם, שעות העבודה, התנאים שתתנו להם ועוד. בכך לא בזבזו את הזמן שלכם בראיונות עבודה עם אנשים שלא מתאימים למשרה.
  • בקשת המלצות – אם קיבלתם מספר קורות חיים ואתם רוצים לבצע סינון עוד לפני שהמועמד מגיע אליכם, חשוב לבקש המלצות ממעסיקים קודמים וזאת כדי שתוכלו לוודא שהמועמד שלכם מתאים.

אז כעת שאתם יכולים להיעזר בכלים טובים למציאת מועמדים, אתם יכולים לחפש עובדים בצורה יעילה יותר.

 

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים