איך בוחרים קורס צלילה באילת

קורס צלילה באילת

החלטתם להגשים חלום ישן? לשדרג את החופשה באילת? לנסות סוג חדש ומרתק של ספורט ימי? קודם כל – מזל טוב! השלב הבא הוא לבחור קורס צלילה באילת שיוכל לספק לכם חוויה משמעותית ובלתי נשכחת. חשוב להבין כי אילת מציעה לא מעט מועדוני צלילה שונים, ולכן חשוב לדעת לאיזה מועדון להגיע ובאיזה קורס צלילה כדאי לכם לבחור. מי שלא צלל מעולם, יוכל לבחור לעשות קורס צלילה של מתחילים או קורס צלילה כוכב 1. קורסים אלו אינם דורשים ניסיון קודם והם מתאימים לכל אדם החל מגיל 12. קורס צלילה כוכב 2 מתאים למי שעבר בהצלחה את הקורס של כוכב 1, ומעוניין לשפר את כישורי הצלילה שלו. אך כיצד ניתן לבחור היכן בדיוק לבצע את קורס הצלילה המתאים לכם?

קורס צלילה באילת – טיפים מובחרים לבחירה מושכלת

אחד הטיפים החשובים ביותר הוא לבדוק מראש את כמות המדריכים המשתתפים בקורס ואת גודל הקבוצה. ככל שהקבוצה תהיה קטנה יותר, כך היחס יוכל להיות אישי יותר. כמו כן, ככל שיש יותר מדריכים, כך הקורס יועבר בצורה איכותית יותר. מומלץ לבחור במועדון אשר מעביר קורס ל4 – 6 אנשים, על מנת לזכות בהזדמנות ללמידה איכותית וביחס חם ואישי. כדאי כמובן לבצע סקר שוק ולהשוות מחירים, אך כדאי לזכור כי מחיר נמוך מצביע לרוב על קבוצה גדולה יותר, ציוד מיושן יותר ונגישות נמוכה יותר לאתרי צלילה אטרקטיביים. כדאי גם לבדוק את משך הקורס, היות וישנם קורסים הנמשכים על פני 5 – 6 שעות ביום, לעומת קורסים הנמרחים על פני 8 שעות. חשוב לדעת כי לא מדובר על 8 שעות לימוד נטו, אלא על הפסקות ארוכות בין השיעורים. לכן עדיף לבחור בקורס קצר יותר, על מנת להימנע מעומס יתר.

קורס צלילה באילת – מה עוד חשוב לדעת לפני שנרשמים?

אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא האיכות והבטיחות של ציוד הצלילה. חשוב לבדוק מראש מה בדיוק כולל הציוד, מה המצב שלו והאם הוא מתוחזק היטב ולפי הנהלים. אל תשכחו כי האיכות של הציוד משפיעה באופן ישיר על רמת הבטיחות שלכם, לכן אל תזלזלו ותבדקו הכול מראש. בנוסף, כדאי לבדוק את הוותק של המדריכים המעבירים את הקורס. ככל שהמדריך יהיה מנוסה יותר, כך הוא יוכל לענות על שאלות רבות יותר ולהעביר את הקורס בצורה מקצועית יותר. מומלץ לבדוק באילו אתרי צלילה הקורס מתקיים, האם מדובר באתר אחד או שניים, או שקיים גיוון בין האתרים השונים. ככל שתקבלו חשיפה גבוהה יותר לאתרי צלילה שונים, כך רמת הניסיון שלכם תהיה גבוהה יותר. כמו כן, בדקו את המיקום של מועדון הצלילה, האם הוא קרוב לאתרי הצלילה השונים או שהוא ממוקם במרכז העיר? למיקום יש חשיבות, היות ורוב האנשים בוחרים לשלב את הקורס עם חופשה באילת, ולכן חשוב להם להיות קרובים למרכז העניינים.

לא לשכוח ביטוח צלילה

כל מי שמתכנן לעשות קורס צלילה באילת, חייב לבדוק מראש לגביי עניין הביטוח. חשוב לוודא האם המועדון מספק לכם ביטוח כללי, או ביטוח צלילה ספציפי עבורכם? אומנם מדובר על פרט טכני, אך כדאי לזכור כי הכול יכול לקרות ולכן חשוב להיות מוכנים לכל תרחיש אפשרי. העדיפו לעבוד עם מועדונים אשר מבקשים מכם פרטים אישיים ומעבירים את פוליסת הביטוח למייל, מאשר עם מועדונים אשר מודיעים לכם כי אתם מבוטחים דרך הביטוח של המועדון. לא חשוב אם מדובר על צלילת ריענון, קורס מתקדם או קורס למתחילים, חשוב לא לזלזל בעניין הביטוח.

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים