שתלי סיליקון – יתרונות וחסרונות

נעשו מספר מחקרים שמטרתם היא לבדוק את החסינות, העמידות של שתלי הסיליקון המשווקים כיום בקרה המנתחים הפלסטיים. כמה השתלים האלה עמידים בפני קרעים או דליפה של הסיליקון החוצה, תוצאות המחקר מראות כי השלים אכן איכותיים ומיוצרים ברמה מאוד גבוהה וכי 99% אכן עמידים ביותר. אז בנות אתן יכולות להיות רגועות.

המחקרים מוכיחים כי הניתוח להגדלת החזה אכן מתברר כניתוח שמשפר את איכות החיים של האישה ואת ההרגשה הפנימית שלה ובדיקות MRI שנעשות כמה שנים לאחר הניתוח מוכיחות את אותו הדבר ומוודאות כי אין צורך לחשוש, השתלים הם מהימנים ולא נקרעים או נפגמים בקלות.

הניתוח הגדלת חזה משפר גם את איכות החיים של המטופלת, מתברר שבאופן גורף, 87% מהנשים הנשאלות המחקר אכן מדווחות על איכות בשיפור החיים. כך שמזה הוכח מדעית כי הבעיות שיכולות להיווצר לאחר הניתוח הן נמוכות ביותר.

המנתח צריך לדעת לעשות התאמה בין גודל השתל לגודל הגוף של האישה. יש להשתמש בשתל הסיליקון כאשר הוא עטוף בשקית סיליקון קשיחה. המנתח צריך להחליט ביחד עם המטופלת מהו הגודל הרצוי, כאשר מודדעם גדלים של שתלי סיליקון על החזה על מנת לעשות הדמייה איך החזה יראה עם השתל וכך להחליט על הגודל הרצוי.

מהם השלבים במהלך הניתוח

  • בדיקות מקיפות של החזה כולל בדיקות דם
  • ניתוח בהרדמה כללית או מקומית
  • המנתח יוצר חתך של 5 סנטימטר בקפל מתחת לשד על מנת להפריד את הרקמות וליצור חלל פנוי להכנת השתל.

שתל מאחורי לשריר החזה

ישנן מקרים שהדופן של בית החזה הוא דק ובמקרה כזה אין הרבה רקמה ולכן המנתח    עלול להחליט להכניס את השתל מאחורי השריר. במקרה וקרמת השד היא עבה ובכמות הנכונה מכניסים את השתל מתחת לרמת השד כלומר מעל השריר.

לניתוח הגדלת חזה יכולים להתלוות כאבים חזקים אך לא בהכרח והם נמשכים מספר ימים לאחר הניתוח, המטופלת יעולה לעזור את חדר הניתוח כבר באותו היום או יום למחרת הניתוח. את התפרים מוציאים שבוע לאחר הניתוח ועל המטופלת לעסות את בית החזה שלה חודש שלם.

עדיף ומולץ לעבוא את ניתוח להגדלת חזה בימי החורף על מנת להנות מהתוצאות במהלך החורף. תהליך ההחלמה לוקח זמן עד חודשיים ועדיף להחלים בתקופת החורף כשאר אנשים פחות חושפים את גופם לשמש, אולי תהיי האטה בפעילות גופנית לכן יותר קל להחלים בתקופת החורף.

כיום נשים מכל הגילים, מעמדות או איזורים גאוגרפיים עושות ניתוח להגדלת חזה, הניתוח הפך לכל כך פופולרי והביקוש גדל בצורה משמעותית עד שהוא חוצה את כל המגדרים החברתיים.

 

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים