מדוע חשוב לשתות אלכוהול במידה?

יין ישמח לבב אנוש, אבל אל הקביעה הזו יש להוסיף כוכבית, אזהרה: אם וכאשר לוגמים אותו במידה. נזקיה של שתייה עודפת עלולים להיות חריפים ומצטברים. ודאי אין לשתות עד לא ידע.

אנשים שנוהגים לשתות בקביעות משקאות אלכוהוליים שונים עלולים – חלילה- להתמכר למשקה. יש שטח רחב בין הינזרות מוחלטת משתייה לבין התמכרות לה.

חשוב לשתות אלכוהול בכמות קטנה, סבירה, כדי לא להיחשף לסיכונים הוודאיים הכרוכים בחציית הקו המפריד בין שתייה מרובה לבין התמכרות לה.

יש מי שלוקים בו זמנית בשתי התמכרויות- התמכרות לאלכוהול והתמכרות לסמים. דומה כי מיותר לציין עד כמה חמורה עלולה להיות התמכרות לסמים, העלולה לדרדר את צרכני הסם לתהומות הקיום האנושי ולהרס חייהם וחיי היקרים להם.

 חשיבות רכישת מידע על אודות צריכת אלכוהול

על מנת לברר מה נחשבת לשתייה מותרת ומידתית חשוב להתוודע אל מידע עובדתי מוצק ומוסמך על אודות האלכוהול. מקורות מידע רבים נגישים עבורכם, בין השאר ברשת האינטרנט. חשוב לוודא כי המקור מוסמך, מקצועי ואמין. ודאי לא כדאי ללמוד אותו מפי יצרני משקאות אלכוהוליים, אשר נחשבים חשודים מראש כמי שיש להם אינטרס כלכלי.

ככל שאדם מודע יותר לנזקי האלכוהול כך הופכת הצריכה שלו למבוקרת, מושכלת ומידתית. חשוב ביותר ללמוד על אודות כמות השתייה (הזעומה) המותרת לנהגים, וזאת הן משום שמי שחוזרים בשעות הקטנות של הלילה ממסיבות רוויות אלכוהול, צפויים להיעצר לביקורת ולבדיקת ינשוף על ידי שוטרים. נהיגה בשכרות מסוכנת מאין כמוה- לנהג, לנוסעים ברכב, להולכי הרגל ולנוסעים במכוניות הסמוכות בכביש, בעיקר אלה שנוסעות בכיוון הנגדי.

מרחק קצר מפריד בין הנאה משתייה לבין סבל ממנה. המרחק הזה הוא המרחק בין שתייה בכמות סבירה ( ולנהגים- בכמות המותרת בלבד. לא יודעים מה היא? בררו ואל תנהגו עד שתדעו בדיוק כמה מותר לכם לשתות כשאתם נוהגים) לבין שתייה בכמות מסוכנת ומסכנת.

גמילה מהתמכרויות- מלאכה קשה ולא אחת סיזיפית

אחד מסוגי הגמילות היותר קשות, ולא אחת, לצערנו ולדאבוננו ובהחלט גם לאסונם של הבלתי נגמלים הוא הגמילה מאלכוהול ומסמים. יש רבים הסובלים מהתמכרות לאלכוהול ובו בזמן מהתמכרות לסמים. הם צורכים מזה ומזה ובכך מאיצים את הגעתם אל דרך ללא מוצא. שיקום וגמילה הם תהליך ארוך, יקר, וכזה שבסופו ההצלחה אינה מובטחת ואינה ודאית. נדרשים מאמצים רבים, רצון עז, שיתוף פעולה מלה מצד המכורים וגם אז, לא בטוח כי בסוף הדרך יש למתמכרים תקווה.

נ.ב. ואם המאמר מסתיים בנימה פסימית, זה רק לצורך הדגשת החומרה שבהתמכרות לסמים ולאלכוהול.

אודות כותב המאמר

פוסטים נבחרים

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *